پیشرفت تنسنت برای مقابله با کمبود تراشه

پیشرفت تنسنت برای مقابله با کمبود تراشه

شرکت چینی تنسنت از پیشرفت در حوزه تولید انواع تراشه های نیمه هادی آگاهی داده و تصریح کرده که دراین زمینه سرمایه گذاری قابل توجهی خواهدنمود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، تنسنت به سبب عرضه اپلیکیشن گپ وی چت و نیز طراحی انواع بازی های کامپیوتری شهرت دارد. اما بتازگی تحقیق و پژوهش در حوزه تولید انواع نیمه هادی را آغاز نموده و به چند شرکت فناوری دیگر دراین زمینه پیوسته است.
تنگ دائوشنگ از مدیران تنسنت در زمینه خدمات کلود و صنایع هوشمند در این مورد گفته است: باتوجه به نیازهای گسترده بخش کسب وکار، این شرکت برنامه های درازمدتی برای سرمایه گذاری بمنظور تولید انواع تراشه و نیمه هادی دارد.
او سه تراشه توسعه یافته توسط تنسنت را معرفی نمود. یک تراشه برای محاسبات هوش مصنوعی به نام Zixiao، یک تراشه دیگر برای پردازش ویدئو به نام Canghai و یک تراشه برای شبکه های با کارایی بالا که Xuanling نامیده می شود همچون این تراشه هاست.
این شرکت همین طور سیستم عامل ابری Orca خودرا معرفی کرده است. این نظرات بعد از آن بیان شد که علی بابا غول تجارت الکترونیک چینی و رقیب تنسنت در بازار رایانش ابری چین، ماه گذشته از یک تراشه سرور جدید برای مراکز داده رونمایی نمود.

1400/08/13
12:10:04
5.0 / 5
1010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲