بومی سازی تجهیزات کاهش فشار خطوط لوله توسط محققان دانش بنیان

بومی سازی تجهیزات کاهش فشار خطوط لوله توسط محققان دانش بنیان

تجهیزات کاهش تخلیه در خطوط انتقال نفت و گار محصولی است که دانش فنی آن در اختیار چند کشور غربی بوده، ولی یکی از شرکتهای دانش بنیان با بومی سازی آن، این محصول را در صنایع کشور کاربردی کرده است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، ایمان علیزاده، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان شیر تخلیه فشار خطوط انتقال را محصولی با تکنولوژی بالا دانست و اظهار داشت: از این ابزار برای حفظ کارایی تجهیزات انتقال نفت و گاز بخصوص مخزن های تحت فشار استفاده می شود، ضمن آنکه جزو تجهیزات گران قیمت به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه دانش فنی ساخت این محصول در اختیار چند کشور غربی است، اظهار نمود: زمانی که فشار مخازن تحت فشار و یا خطوط لوله بالاتر از فشار کاری می رود، احتیاج است که به سرعت سیال موجود از مسیر فرایند تخلیه شود و فشار درون تجهیزات و خطوط کاهش پیدا کند و این شیر در چنین موقعیتی کارآمد است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، علیزاده از کاربردی شدن این فناوری در سیستم هیدرولیکی بخش تغلیظ کارخانه مس سرچشمه رفسنجان اطلاع داد و خاطرنشان کرد: همچون خصوصیت های این محصول میتوان به طراحی استاندارد و انجام موفق تست های آزمایشگاهی و عملیاتی و امکان سرویس دهی آسان و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری اشاره نمود.
منبع:

1400/08/11
09:44:50
5.0 / 5
1041
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱