نخستین مشاهده گر فرآیند پراكندگی نور با نور :

دریافت جایزه معتبر مصطفی(ص) را افتخار و امتیاز بزرگ برای خود می دانم

دریافت جایزه معتبر مصطفی(ص) را افتخار و امتیاز بزرگ برای خود می دانم

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری اولین مشاهده گر فرایند ˮپراکندگی نور با نورˮ و از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) اظهار داشت: از اعضای بنیاد مصطفی(ص) به خاطر روش مثال ­زدنی که در جهت ارتقاء تعالی علمی در جهان اسلام پیش گرفته ­است، صمیمانه تشکر می کنم.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، پروفسور یحیی تیعلاتی، برگزیده مقیم کشورهای اسلامی جایزه مصطفی (ص) ۲۰۲۱ و پژوهشگر حوزه فیزیک تجربی فیزیک انرژی بالا و اولین مشاهده گر فرایند "پراکندگی نور با نور" در مراسم اعطای چهارمین دوره جایزه مصطفی(ص)، دریافت این جایزه را یک افتخار بزرگ و یک امتیاز بزرگ برای خود دانست و اظهار داشت: ابتدا می ­خواهم از اعضای بنیاد مصطفی(ص) به خاطر روش مثال ­زدنی که در جهت ارتقاء تعالی علمی در جهان اسلام پیش گرفته ­است، صمیمانه تشکر کنم.
وی افزود: این موفقیت چیزی نیست که من به تنهایی به دست آورده باشم و بسیاری دیگر شایسته سهیم شدن این جایزه هستند و می­ خواهم از همه همکاران در ATLAS، ANTARES و KM3NeT تشکر کنم. تشکر ویژه از پروفسور Bengt Lund Jenssen، پروفسور Karl Jacob، پروفسور Andreas Hoecker از مؤسسه ATLAS و همینطور پروفسور Maarten de Jong، پروفسور Pascal Coyle و پروفسور Mauro Taiuti از ANTARES و KM3NeT دارم.
تیعلاتی تصریح کرد: می ­خواهم از همه همکارانم در دانشگاه "محمد پنجم" واقع در رباط و در دانشگاه "محمد اول" واقع در وُجده تشکر کنم. تشکر ویژه از همکار و دوستم Pr. Rajaa cherckaoui El Moursli دارم و همینطور می­ خواهم از اساتید عبدالاسلام حمادا، جمال ­الدین درکاوی، محمد بغدادی به خاطر تلاش ­های فراوانی که برای علم و فیزیک ذرات در کشور ما انجام داده­ اند و برای تشویق ­ها و حمایت ­های آنها تشکر ­کنم.
وی افزود: همینطور از دوستان و همکارانم Pr. Abdelilah Moussa و Pr.Antoine Kouchner (که امروز اینجا با ما هستند) و الهام بخش همه چالش ­ها بودند، تشکر می کنم.
این محقق حوزه فیزیک انرژی بالا خاطرنشان کرد: من از همه اساتیدم، همه دوستانم و همه دانشجویان دکتری خود سپاسگزارم، از خانواده و محبت و حمایت آن­ها، از همسرم و فرزندانم که همیشه از من حمایت می ­کنند تا ساعات زیادی را صرف تحقیقاتم کنم، تشکر می­ کنم و به آن­ها می ­بالم. کسانی که چالش ­های من و زمانی را که برای تحقیق و سفر به خارج از کشور اختصاص می­ دهم درک می­ کنند، از صبر و حمایت آنها سپاسگزارم.
وی افزود: آخرین و مهمترین، سپاس فراوان از وزارت آموزش عالی و نوآوری ما، از CERN مدرسه بزرگ ما که در آن انسان و دانشمند پرورش می­ دهیم، از مرکز ICTP عبد السلام، از شورای تحقیقات سوئدی، از برنامه Fullbright ایالات متحده و صندوق عرب کویت برای حمایت مالی پرارزش آن­ها. من به تلاش­ های خود ادامه خواهم داد و امیدوارم به رسمیت شناختن کار من توسط بنیاد مصطفی(ص) بتواند الهام بخش خیلی از افراد دیگر باشد.
منبع:

1400/08/01
10:51:29
5.0 / 5
1031
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP