وزیر علوم :

عجله ای برای تغییر مدیریت دانشگاه ها نداریم

عجله ای برای تغییر مدیریت دانشگاه ها نداریم

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری وزیر علوم با تاکید بر اینکه عجله ای برای تغییر مدیریت دانشگاه ها نداریم، اظهار نمود: مدیران دانشگاه ها به تدریج و به مرور انتخاب خواهند شد و کسانی راانتخاب می نماییم که علاوه بر توانمندی های علمی در میان دانشگاهیان دارای محبوبیت باشند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس سابق و جدید دانشگاه تهران درباب آخرین تصمیم وزارت علوم برای تغییر و تحولات مدیریت آموزش عالی اشاره کرد: تغییرات در دانشگاه ها به مرور انجام می گیرد اما برای این کار عجله ای نداریم چونکه روسای دانشگاه ها سرمایه های بزرگ کشور هستند و همینجا هم ما عجله ای برای تغییر آنها نداریم.
وی در ادامه اشاره کرد: تصمیم داریم به مرور زمان افراد شایسته را برای مدیریت دانشگاه ها انتخاب نماییم و جابه جایی ها صورت بگیرد تا روح و انرژی جدیدی در فضای دانشگاه را شاهد باشیم.
وزیر علوم تصریح کرد: نخستین معیار ما برای تغییر و تحولات مدیریتی در دانشگاه ها توانمندی و کارآمدی افراد است و افراد باید علاوه بر آن مقبولیت، محبوبیت و تجربه کافی را داشته باشند. ضمن اینکه برای تحولات مورد نظر دولت برنامه ای داشته باشند.
وی درباب تصمیم این وزارتخانه برای تشکیل معاونت فناوری اظهار نمود: خوشبختانه با زحماتی که جامعه دانشگاهی ما کشیدند ما رتبه اول علمی منطقه را با اختلاف زیاد به دست آورده ایم و باید تلاش نماییم ضمن اینکه رتبه خودرا ارتقاء می دهیم و برج فناوری کشور را نیز به مانند آن ارتقاء دهیم تا از نظر فناوری و تبدیل ثروت از دانش نیز رتبه برتر را به دست بیاوریم. به همین جهت معاونت فناوری را در ساختار وزارت علوم تاسیس را داشته باشیم.
وزیر علوم اشاره کرد: تلاش خواهیم کرد دامنه فعالیتهای پارک های علم و فناوری را نیز توسعه دهیم و شرکت های دانش بنیان و دانش پایه را نیز ارتقاء دهیم و مراکز رشد ما توسعه یابند. ضمن اینکه هسته های رشد افزایش یابد و کمک نماییم این هسته ها به پارک های علم و فناوری وارد شوند و به مرور به شرکت های دانش بنیان تبدیل گردد.
منبع:

1400/07/12
21:58:24
5.0 / 5
1202
تگهای خبر: شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲