بررسی اقتصاد و تجارت گیاهان دارویی در یک کنگره علمی

بررسی اقتصاد و تجارت گیاهان دارویی در یک کنگره علمی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری «کنگره گیاهان دارویی؛ مکانیزاسیون و فرآوری» به منظور ارتقای تجارت محصولات و تکنولوژی های جدید برگزار می گردد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی و مرکز آموزش عالی امام خمینی در یک همکاری مشترک نسبت به برگزاری کنگره "گیاهان دارویی؛ مکانیزاسیون و فرآوری" اقدام نموده اند.
محورهای این رویداد شامل «خاک ورزی، کاشت، داشت و برداشت»، «فناوری های بعد از برداشت و فرآوری گیاهان دارویی»، «فناوری های نوین در مکانیزاسیون و فرآوری گیاهان دارویی»، «آموزش و کارآفرینی در مکانیزاسیون و فرآوری گیاهان دارویی» و «اقتصاد و تجارت گیاهان دارویی» می شود.
صنعت گیاهان دارویی بعنوان منبع بزرگ اقتصادی و با ارزش افزوده بسیار زیاد در ایران شناخته می شود. این صنعت پرسود می تواند زمینه ساز اشتغال و ثروت آفرینی برای کشور شود. اما یکی از مهم ترین راه ها برای کسب ارزش افزوده بالا از این محصولات، فرآوری گیاهان دارویی است. بر همین مبنا کنگره «گیاهان دارویی؛ مکانیزاسیون و فرآوری» برگزار می گردد تا اهمیت و راه های فرآوری این گیاهان در کشور شناسایی و به کار گرفته شود.
در این رویداد فناورانه «نمایشگاه تکنولوژی های جدید صنعت گیاهان دارویی»، «کارگاه های آموزشی»، «جشنواره ایده ها» و «رویداد کارآفرینی» برگزار می گردد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام حضور در این رویداد که ۲ تا ۴ اسفندماه سالجاری برگزار می شود، به وبسایت اطلاع رسانی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی به نشانی chtm.isti.ir رجوع کنند.
منبع:

1400/07/07
22:25:44
5.0 / 5
1063
تگهای خبر: تكنولوژی , سایت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP