موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید نانو مواد

موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید نانو مواد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید «نانو مواد» و دستیابی به دانش فنی آن شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، ابراهیم اکبرزاده مدیرعامل یکی از شرکت های فناور در مورد فعالیت این شرکت اظهار داشت: شرکت ما در سال ۱۳۹۵ با محوریت تحقیق و توسعه در حوزه مواد پیشرفته و فناوری نانو تکنولوژی و توسعه محصولات بر پایه دانش نانو تاسیس شد و در سال ۱۳۹۷ بعنوان شرکت دانش بنیان مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت.
وی ادامه داد: ما در شروع فعالیت شرکت، بر انرژی های تجدیدپذیر همچون انرژی خورشیدی و بادی تمرکز کردیم اما نتوانستیم دراین زمینه موفق باشیم و باتوجه به ارزان بودن سوخت های فسیلی که مطرح است، در بحث تجاری سازی و کسب درآمد بر مواد پیشرفته متمرکز شدیم که از سال ۱۳۹۷ تا آخر سال گذشته، ۲۶ نوع نانومواد شامل نانومواد فلزی، غیرفلزی، اکسیدی و سولفیدی ساخته ایم و بر دستیابی به دانش فنی آن متمرکز شدیم.
مدیرعامل این شرکت فناور افزود: ما در زمینه نانومواد در جهان و کشور به لحاظ علمی از از رتبه بالایی برخوردار هستیم.
اکبرزاده در ادامه به کاربرد انواع نانو موادی که در این شرکت تولید می شود، اشاره نمود و اظهار داشت: جوهرهای رسانا از انواع نانومواد فلزی است که در بخش الکترونیک چاپی و توسعه اینترنت اشیاء به کار می آید. زغال های صنعتی نیز از دیگر انواع نانومواد است. نانومواد همین طور در صنایع نیروگاهی و تجهیزات صنعتی دوار الکتروموتورهای مختلف صنعتی که نیاز به انتقال جریان با ولتاژ بالایی دارند، استفاده می شود.
وی اشاره کرد: هم اکنون جهت استفاده از نانومواد در صنعت خودرو با یکی از مجموعه های خودروسازی درحال مذاکره جهت همکاری هستیم.
مدیرعامل این شرکت فناور در مورد زغال های صنعتی نیز اظهار داشت: این زغال ها، دوجفت زغالی است که اغلب برای موتورهای الکتریکی، ابزارهای دستی همچون ریل و فریز قابل استفاده می باشد و در گذشته در آسیاب های خانگی استفاده می شد.
اکبرزاده اضافه کرد: زغال های صنعتی می تواند پایه گرافیکی یا بصورت کامپوزیت متشکل از مس و گرافیت باشد و با اهمیت ترین خاصیت آن نیز برخورداری از رسانای الکتریکی خوب است.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری وشکوفایی، ایشان سپس به تدوین دانش فنی محصولاتی همچون فیلترهای آنتی باکتریال و پلیمرهای آنتی باکتریال در حوزه نگهداری سبزیجات و صیفی جات برای ماندگاری یا افزایش عمر این محصولات اشاره نمود و اظهار داشت: این محصولات همین طور در صنایع الکترونیک و الکتریک نیز کاربرد دارند.
اکبرزاده به حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از این شرکت برای تولید محصولات اشاره نمود و اظهار داشت: این شرکت تا حالا از طرف صندوق نوآوری و نیز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بحث اشتغال زایی تسهیلات دریافت کرده و به زودی نیز تسهیلاتی را بمنظور راه اندازی خط تولید صنعتی دریافت خواهیم کرد.
منبع:

1400/07/05
14:31:35
5.0 / 5
1143
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴