واشنگتن پست فاش كرد؛

اف بی آی کدهای رمزگشایی باج افزار کاسیا را در اختیار داشت

اف بی آی کدهای رمزگشایی باج افزار کاسیا را در اختیار داشت

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری طبق گزارش روزنامه واشنگتن پست، پلیس فدرال آمریکا کدهای رمزگشایی باج افزار کاسیا که صدها شرکت را در جهان فلج کرد، در اختیار داشت، ولی تا سه هفته آنها را در اختیار عموم نگذاشت.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از زد دی نت، مخفی کاری و عدم به اشتراک گذاری کدهای مورد اشاره توسط اف بی آی برای دسترسی به داده های قفل شده صدها شرکت آمریکایی و اروپایی با انتقادهای گسترده روبرو شده است. این حملات در ماه جولای رخ داد و به کسب و کارهای زیادی لطمه زد.
باج افزار کاسیا دسترسی ده ها بیمارستان، مدرسه، شرکت تجاری در آمریکا و حتی یک سوپرمارکت زنجیره ای در سوئد را به شبکه های کامپیوتری و اطلاعات ذخیره شده خود ناممکن کرد. اگر اف بی آی کدهای رمزگشایی از این اطلاعات را در اختیار این مشاغل می گذاشت خسارات مادی و معنوی بسیار کمتری به بار می آمد.
اف بی آی موفق شد به کدهای رمزگشایی باج افزار مورد اشاره دسترسی پیدا کند، چونکه توانست به سرورهای یک گروه جنایتکار در روسیه معروف به REvil نفوذ کند. این گروه عامل حمله باج افزاری مذکور بود. REvil در مجموع خواهان دریافت ۷۰ میلیون دلار باج از قربانیان حملات مورد اشاره بود. نکته جالب این است که هنوز هم خیلی از سازمان های صدمه دیده نتوانسته اند خسارات وارده را جبران کرده و به وضعیت عادی بازگردند.
به نظر می رسد چون اف بی آی آماده حمله به زیرساخت های گروه باج افزاری REvil بود و تصور می کرد افشای دسترسی پلیس به کدهای رمزگشایی حمله مذکور را افشا می کند، حاضر نشد کدهای مذکور را در دسترس صدمه دیدگان قرار دهد. اف بی آی همینطور مدعی شده صدمه های وارد شده آن چنان که تصور می شد شدید نبوده اند.
پلیس فدرال آمریکا در نهایت در ۲۱ جولای کدهای رمزگشایی باج افزار کاسیا را افشا کرد. بررسی ها نشان داده است این باج افزار میلیونها دلار خسارت به تک تک صدمه دیدگاه وارد کرده است.

1400/07/03
20:22:21
5.0 / 5
1106
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲