وزیر ارتباطات تاكید كرد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت ارتباطات روستایی برای توسعه اقتصاد دیجیتال

ضرورت استفاده از ظرفیت ارتباطات روستایی برای توسعه اقتصاد دیجیتال

پی اچ پی و جی کوئری: وزیر ارتباطات با تاکید بر سرعت بخشیدن به ایجاد دسترسی همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات، بر ضرورت استفاده از این امکانات برای آبادانی و توسعه اقتصاد دیجیتال در روستاها تاکید کرد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی وضعیت توسعه ارتباطات روستایی که با حضور مدیر توسعه روستایی وزارت ارتباطات و مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه و مخابرات ایران برگزار شد، با اشاره به این که توسعه ارتباطات روستایی همچنان در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، اظهارکرد: اکنون ارتباطات به نیاز جدی و یک ضرورت برای روستاییان بخصوص در وضعیت شیوع ویروس کرونا تبدیل گشته است.
زارع پور با تقدیر از اقدامات بهادار ای که در سالهای قبل برای توسعه ارتباطات روستایی صورت گرفته است، اشاره کرد: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته، دسترسی باقیمانده روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا آخر سال ۱۴۰۱ تکمیل می شود. وی اشاره کرد: روستاهای باقی مانده به لحاظ صعب العبور و کوهستانی بودن جزو سخت ترین بخش باقی مانده از این طرح ملی است که نیازمند کار مجاهدانه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور بر استفاده از ظرفیت گروه های جهادی برای توسعه ارتباطات در مناطق دور افتاده و محروم تاکید نمود.
زارع پور فرمان داد تا کارگروهی متشکل از مدیران اپراتورها و مدیر عامل مخابرات ایران و نیز مدیران ذیربط وزارت ارتباطات برای حل مشکلات و سرعت بخشیدن به روند توسعه دسترسی روستاها به شبکه ملی اطلاعات تشکیل گردد و موضوع با جدیت پیگیری شود.
وی خواهان ضرورت افزایش کیفیت ارتباطات در روستاهایی که تا حالا تحت پوشش قرار گرفته اند، شد.
وزیر ارتباطات با اشاره به برخی لطمه های اجتماعی فضای مجازی اظهار داشت: باید همزمان با ایجاد دسترسی، برنامه ریزی دقیقی در این عرصه داشته باشیم تا بتوانیم تهدیدات فضای مجازی را به فرصت هایی برای آبادانی روستاها، توسعه اشتغال، توسعه فرهنگی و توسعه اقتصاد دیجیتال تبدیل نماییم. زارع پور از مدیران حاضر در جلسه خواست تا برای تولید خدمات و محتوای بومی و توسعه اقتصاد دیجیتال در روستاها برنامه ریزی کنند و ایده ها و نظرات کارشناسان در این کارگروه را برای تصمیم گیری جمع بندی کنند.
همچنین مدیر توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و مدیران عامل اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات گزارشی از روند اقدامات انجام شده در زمینه توسعه ارتباطات روستایی، چالش های پیش رو و برنامه های پیشنهادی خود برای تسریع در توسعه ارتباطات بقیه روستاهای کشور تا اختتام ۱۴۰۱ ارائه کردند.


منبع:

1400/06/27
11:03:47
5.0 / 5
1070
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴