بودجه یک میلیارد دلاری کنگره برای ارتقای امنیت سایبری در آمریکا

بودجه یک میلیارد دلاری کنگره برای ارتقای امنیت سایبری در آمریکا

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته به اتفاق آرا با اختصاص بودجه یک میلیارد دلاری به کمیسیون فدرال تجارت این کشور برای ارتقای امنیت سایبری موافقت نمود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، هدف از این اقدام ارتقای امنیت داده ها، حریم شخصی و مقابله با سرقت هویت در ایالات متحده عنوان شده که به مشکلی فزاینده در این کشور تبدیل شده است.
پیشنهاد مورد اشاره در اصل توسط دموکرات ها مطرح شده و بخشی از یک طرح کلان تر ۳.۵ تریلیون دلاری است. تخصیص این بودجه به دفتر مورد اشاره در یک بازه زمانی ده ساله صورت می گیرد و هدف از این کار مقابله با رویه های فریبنده و ناعادلانه در ارتباط با حریم شخصی، امنیت داده ها، سرقت هویت، سوءاستفاده از اطلاعات و امور مرتبط عنوان شده است.
کمیته مورد اشاره فعالیت خود در زمینه طیف گسترده ای از پیشنهادات در رابطه با این مورد را از روز دوشنبه شروع کرده و رسیدگی به این مورد را کماکان ادامه داده است.
کمیسیون فدرال تجارت آمریکا که قوانین ضد انحصار را در ایالات متحده اجرا می کند همینطور می خواهد شرکت هایی مانند فیسبوک، اپل، مایکروسافت، توئیتر و غیره را تحت فشار قرار دهد تا از حریم شخصی و داده های مشتریان خود بهتر حفاظت کنند و قوانینی را هم برای مقابله با اقدامات فریبنده بر ضد کاربران اجرا نماید.


منبع:

1400/06/24
20:50:43
5.0 / 5
1172
تگهای خبر: اپل , سایبر , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳