نامه بیش از ۱۰۰۰ استاد بسیجی به وزیر ارتباطات

نامه بیش از ۱۰۰۰ استاد بسیجی به وزیر ارتباطات

بیش از 1000 استاد بسیجی دانشگاه های کشور در نامه ای از وزیر ارتباطات خواستند ضمن جبران کاستی های مدیریتی در وزارتخانه، کاری کند تا همه به مدیریت این فضای مهم و حقیقی افتخار کنند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از بسیج اساتید، بیش از ۱۰۰۰ استاد بسیجی دانشگاه های کشور در نامه ای از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستند ضمن جبران کاستی های مدیریتی در وزارتخانه، کاری کند تا همه به مدیریت این فضای مهم و حقیقی افتخار کنند.
متن این نامه به شرح زیر است:
باسمه تعالی
خدمت وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای دکتر عیسی زارع پور
سلام علیکم
با تقدیم احترامات فائقه، ضمن تبریک حسن انتخاب رییس جمهور محبوب و رأی اعتماد نمایندگان ملت به جنابعالی جهت تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروزه به سبب گستردگی فضای مجازی و مدیریت رهاشده آن به یکی از چالش های فرهنگی و اجتماعی و تا حدود زیادی سیاسی و امنیتی کشور تبدیل گشته است. پس انتظار ملی و الزامات حکمرانی ایجاب می کند در حرکتی انقلابی و جهادی، نسبت به رفع دغدغه مردم و مسئولان در عرصه متنوع، گسترده و حقیقی موسوم به فضای مجازی وارد عمل شده و گامی بلند در امتداد کاهش نگرانی های خانواده ها، مربیان و دلسوزان ملت ایران بردارید.
آقای دکتر! بدون شک در این راه خطیر و حساس موانعی وجود داشته و مخالفت هایی نیز صورت خواهد گرفت اما خدای سبحان، دعای خیر مؤمنین به ویژه خانواده های محترم شهدا، حمایت مسئولان نظام و دولت، مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضاء، نهادهای حاکمیتی و دستگاه های مرتبط، همراه و حامی جنابعالی و همکاران دلسوزتان خواهند بود.
ما امضا کنندگان این نامه نیز به نیابت از نهضت استادی بسیج با همه توان علمی و تخصصی خویش در امتداد صیانت از فضای مجازی و حقوق کاربران آن در خدمت آن مجموعه و سیاست ها و برنامه های جنابعالی بوده و انتظارات خویش را حول محورهای ذیل اعلام می داریم:
تبیین درست و دقیق مدیریت و قانونمند کردن فضای مجازی بعنوان یکی از حقیقی ترین عرصه های تأثیرگذار بر افکار عمومی و سبک زندگی مردم که به درستی یکی از مصادیق آیه شریفه «عسی أن تکرهوا شیئاً و هو خیرٌ لکم و عسی أن تحبوا شیئاً و هو شرُّ لکم والله یعلم و أنتم لا تعلمون» گردیده و از طرف برخی «شر مطلق» و برخی دیگر «خیر کامل» معرفی می شود، در صورتیکه این تکنولوژی در همه جای دنیا با ضوابط و قوانین مشخصی بکار گرفته می شود تا ضمن کاهش مفاسد و مضار آن و از منافع و فواید آن حظ و بهره بیشتری ببرند.
مصون سازی و قانونمند کردن فضای مجازی به نفع کاربران شبکه های اجتماعی به ویژه انتشار اطلاعات و رونق کسب وکار که البته باید با پیوست فرهنگی قوی و اقناعی هرماه باشد تا بتواند ضمن تشریح سایر نتایج مثبت این حرکت در حوزه تامین حقوق شهروندی و استفاده حداکثری مردم از اینترنت، شبکه های اجتماعی و پیامرسان های داخلی و خارجی، به شبهات معاندان شارع مقدس و مخالفان فرهنگ بومی و ایرانی پاسخ دهد.
جبران کاستی ها و نارسایی ها مدیریتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ویژه مدیریت فضای مجازی کشور که به تعبیر مقام معظم رهبری «در یک جهاتی واقعاً ول است، که بایستی آن کسانی که مسئول هستند حواسشان باشد. همه ی کشورهای دنیا روی فضای مجازیِ خودشان دارند اِعمال مدیریّت می کنند، [در حالی که] ما افتخار می نماییم به این که ما فضای مجازی را ول کرده ایم! این افتخار ندارد؛ این به هیچ وجه افتخار ندارد. فضای مجازی را بایستی مدیریّت کرد.»
ایجاد برنامه های تحولی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات بمنظور کمک به حکمرانی در عصر حاکمیت سایبر و تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و چشم انداز ۱۴۰۴.
توسعه و تکمیل دولت الکترونیک و افزایش زمینه های بهره گیری از هوش مصنوعی در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و سیاسی تا نیل کشورمان به ایران هوشمند و مقتدر.
اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی با اولویت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات برمبنای مطالبه ۲۰ ساله رهبر معظم انقلاب اسلامی.
حمایت واقعی و پرشتاب از خدمات داخلی جهت ارائه خدمات، ارتباط و اطلاعات به کاربران فضای مجازی کشور شامل دانشنامه ها، شبکه ها و پیامرسان ها بوسیله انتقال خدمات دولتی به پیامرسان های داخلی، تخصیص پهنای باند لازم به پیامرسان ها، اختصاص بودجه مناسب، عدم ایجاد آپ های جدید دولتی و اختصاص هزینه های میلیاردی آن به پیامرسان های داخلی و برخورد مناسب و منطقی با فیلترشکن ها.
کمک به نهضت تولید محتوای بومی و مردمی با پشتیبانی از تولیدکنندگان محتوای پیام ها توسط سازمان فناوری اطلاعات بوسیله اختصاص قسمتی از درآمدهای اپراتورهای داخلی و ترافیک اینترنت.
جلوگیری از دسترسی خدمات اطلاعاتی کشورهای متخاصم بر رفتار رسانه ای، سلیقه ها، ذائقه ها و سبک زندگی مردم که متأسفانه بر اثر مسامحه کاری در حوزه خروج (بیگ دیتاها) اطلاعات کلان کشور صورت گرفته و بستر تهدیدات واقعی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی را فراهم ساخته است.
مقابله با نفوذ سایبری در جنگ های شناختی و عاطفی که به سبب عدم اعتقاد برخی مدیران این حوزه به تهاجم فرهنگی غرب این عرصه را به جولانگاه دشمنان انقلاب اسلامی بدل کرده است.
افزایش توانمندی کشور در مقابله با تحریم یا حملات اینترنتی بوسیله تکمیل شبکه ملی اطلاعات.
مقابله با نقض حکمرانی کشور بوسیله مذاکره با مدیران شبکه های اجتماعی بیگانه جهت مجاب سازی آنها به رعایت قوانین کشور مطابق با سایر کشورهای جهان.
رونق صنعت فناوری اطلاعات کشور بوسیله تقویت و گسترش زمینه های کسب وکار با پشتیبانی از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان نرم افزارها و بازی های داخلی.
همراهی و پشتیبانی از طرح مجلس شورای اسلامی جهت تشکیل کمیسیونی برای صیانت از فضای مجازی که با هدف دفاع از حقوق ملت ایران و کاهش دغدغه های خانواده های مسلمان ایرانی نسبت به عوارض منفی ناشی از بی قانونی فضای مجازی پیشنهاد شده است.
ایجاد دیتاسنتر ملی و بومی با امکاناتی که پاسخگویی نیازهای کشور باشد.
کمک به ارتقا سواد رسانه ای کاربران توسط اپراتورهای وابسته به وزارت ارتباطات
مقابله با فساد درون وزارتخانه با پاکسازی عوامل فاسد و افزایش نظارت ها بر معاونت های پست و پست بانک جهت مقابله با فساد مالی و قاچاق کالا
شفاف سازی مالی در شرکتها و سازمان های وابسته من جمله حمایت های میلیاردی صورت گرفته از استارتارپ ها به ویژه وام های کلانی که در اختیار برخی شرکتها قرار گرفته است.
توفیقات بیش از پیش جنابعالی و همکاران گرامی را از درگاه ایزد منان خواستاریم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

1400/06/17
12:01:33
5.0 / 5
999
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴