تمدید مهلت ارسال آثار در رقابت علمی کنز

تمدید مهلت ارسال آثار در رقابت علمی کنز

مهلت ارسال آثار جهت شرکت در دومین دوره رقابت علمی کنز (KANZ) که ابتدا اول شهریور ۱۴۰۰ اعلام شده بود، تا ۲۹ مهر ۱۴۰۰ تمدید گردید.


به گزارش ایسنا ​​​​​​، بنیاد مصطفی(ص) در تکمیل زنجیره ارزش، رقابت علمی کنز (Knowledge Application and Notion for Society) را میان دانش پژوهان، دانشجویان و اساتید (زیر ۴۵ سال) برگزار می نماید و علاقه مندان، ایده های علمی خویش را در چارچوب یک عرضه تصویری، ارسال می کنند.
این رویداد برای یافتن بهترین راهکارهای علمی به منظور حل مشکلات جامعه با اهداف استفاده از ظرفیت های جامعه متخصصین، تهیه انباشتی از آثار علمی، ارتقاء سطح انگیزش و خلاقیت نخبگان جوان، بسترسازی جهت شناسایی و تبادل ایده های علمی و فناورانه و استمرار هدفمند تعامل محققان برگزار می گردد.
نخستین دوره این رقابت سال ۱۳۹۷ و در ۵ حوزه سلامت، انرژی، اقتصاد، آب و محیط زیست، فناوری اطلاعات و ارتباطات با مشارکت ۱۰۴۵ نفر (۷۵۳ دانشجو و ۲۹۲ عضو هیأت علمی) و دریافت ۵۹۰ اثر از ۱۵ کشور اسلامی برگزار شد.
دومین دوره این رقابت هم سالجاری و در حوزه های "آب، محیط زیست و انرژی"، "بهداشت و فناوری پزشکی"، "فناوری اطلاعات و ارتباطات"، "اقتصاد، بانکداری و تأمین مالی"، "حمل و نقل" و "حوزه ویژه ۱۴۰۰؛ معدن و صنایع معدنی" در سطح جهان اسلام برگزار می گردد.
هریک از محققان جوان می توانند با ارسال یک ویدئو ۳ تا ۵ دقیقه ای از طریق حل ابتکاری و علمی خود برای حل کردن یکی از مسائل مهم جهان اسلام در این رقابت شرکت نمایند.
با عنایت به مشارکت گسترده دانشمندان، پژوهشگران و نوآوران جوان از ۱۷ کشور جهان و تقاضای مکرر جهت تمدید این رویداد علمی_بین المللی، تاریخ ارسال آثار به دومین رقابت علمی کنز تا ۲۹ مهرماه ۱۴۰۰، تمدید گردید.
شرکت کنندگان با مشاهده فراخوان رقابت و نحوه تهیه ویدئو در سایت رقابت به نشانی kans.mstfdn.org، می توانند فرم های مربوطه را پر کرده و ضبط ویدئو و بارگذاری آنرا مطابق استانداردهای مذکور انجام دهند. این دستاوردها می تواند در چارچوب ایده، مقاله، کتاب، نمونه اولیه محصول یا محصول جدید باشد.
در مرحله بعد، گروه های داوری متشکل از اساتید دانشگاه و سرآمدان علمی و فناوری هر حوزه، آثار ارسالی را بررسی نموده و از میان آنها ۳ اثر و چاره برتر در هریک از حوزه ها و در مجموع ۱۸ چاره برتر را انتخاب می کنند. در نهایت با داوری نهایی در روز اختتامیه رقابت در مهرماه ۱۴۰۰، نفرات برتر هر یک از حوزه ها انتخاب شده و هدایای نفیسی به هریک از آنها اعطا خواهد شد.
به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی(ص)، جوایز دومین دوره رقابت علمی کنز، به ۶ نفر برتر تعلق می گیرد که شامل "لوح تقدیر و مدال کنز"، "نشان طلای ۳۰ گرمی"، "کمک هزینه ۲ هزار دلاری فرصت مطالعاتی" و "امتیاز ویژه در بهره برداری از برنامه های شبکه سازی بنیاد مصطفی(ص)" خواهد بود.
منبع:

1400/06/14
08:38:42
5.0 / 5
1051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴