اختیارات گسترده به مقامات قضایی؛

استرالیا برای مقابله با هکرها قانون تصویب می کند

استرالیا برای مقابله با هکرها قانون تصویب می کند

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری نهادهای انتظامی و قضائی استرالیا بزودی قادر به تغییر و دستکاری، افزودن، کپی کردن یا حذف کردن داده های دیجیتال کاربران این کشور برای مقابله با هکرها و جنایتکاران خواهند بود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از زد دی نت، بر مبنای قانونی که با ۶۰ اصلاحیه به تصویب پارلمان استرالیا رسیده و الان در سنای این کشور در دست بررسی می باشد، اختیارات گسترده ای برای مقابله با جرایم آنلاین به پلیس و مقامات قضائی استرالیا داده می شود.
لایحه اصلاح قانون نظارت (شناسایی و اختلال) ۲۰۲۰، وظایف و اختیارات پلیس فدرال استرالیا و هم کمیسیون اطلاعات جنایی استرالیا را در این حوزه به صورت دقیق مشخص کرده است.
در این قانون ایجاد اختلال در روند تبادل داده ها از راه تغییر، کپی، افزودن یا حذف آنها با هدف پیشگیری از فعالیت مجرمانه متخلفان و هم مقابله با مخفی نگهداشتن هویت مجرمان پیشبینی شده است. عدم اجرای مفاد این قانون پس از تصویب به حداکثر ده سال زندان منجر خواهد شد.
در این قانون به پلیس و قوای قضائی امکان داده شده تا با دریافت حکم دادگاه نسبت به جمع آوری اطلاعات از وسایل یا شبکه های کامپیوتری اقدام نمایند یا حتی حساب های کاربری آنلاین افراد را با هدف جمع آوری اطلاعات یا تحقیقات کنترل کنند. لایحه مورد اشاره که به لایحه هک کردن مشهور شده مورد حمایت دولت استرالیا هم هست.


منبع:

1400/06/04
13:16:09
5.0 / 5
1165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵