با تلاش فناوران پارك گلستان صورت می گیرد

راه اندازی بزرگترین تصفیه خانه آب کشور برای حذف آرسنیک در استان کرمان

راه اندازی بزرگترین تصفیه خانه آب کشور برای حذف آرسنیک در استان کرمان

یکی از شرکت های دانش بنیان عضو پارک علم و فناوری گلستان، موفق به عقد قرارداد 270 میلیاردریالی با شرکت آب و فاضلاب استان کرمان برای اجرای تصفیه خانه آب و حذف آرسنیک شهر جیرفت شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا این شرکت دانش بنیان، در سالهای اخیر موفق به اختراع یک روش جدید شیمیایی و کاملاً بومی برای حذف آلاینده آرسنیک از آب آشامیدنی شده است؛ به نحوی که با بهره گیری از این روش، نیاز به رزین های وارداتی حذف آرسنیک از خارج از کشور مرتفع شده و هزینه تصفیه آب نیز به یک چهارم کاهش یافته است.
همچنین این شرکت بعد از حمایت های پارک علم و فناوری گلستان جهت نمونه سازی اولیه و اجرای موفقیت آمیز نخستین پروژه صنعتی حذف آرسنیک کشور به روش بومی در استانهای قزوین و آذربایجان شرقی، موفق به عقد قرارداد با شرکت آب و فاضلاب استان کرمان جهت اجرای تصفیه خانه آب و حذف آرسنیک شهر جیرفت هم شده است.
این تصفیه خانه که بزرگترین تصفیه خانه از نوع خود در کشور است، در مدت ۶ ماه راه اندازی و به بهره برداری خواهد رسید و مقدار ۱۱ میلیون مترمکعب آب آشامیدنی سالم در سال برای مردم شهر جیرفت در جنوب استان کرمان را تولید خواهدنمود.
بر اساس این گزارش، با فروش این محصول دانش بنیان به مبلغ ۲۷۰ میلیاردریال، اشتغالزایی برای تعداد ۳۵ نفر از جوانان و صنعتکاران در استان گلستان فراهم می شود.
به نقل از وزارت علوم، این شرکت دانش بنیان توسط یکی از اساتید گروه شیمی دانشگاه گلستان تاسیس شده است و بخش اعظم کارکنان این شرکت نیز از فارغ التحصیلان گروه شیمی دانشگاه های سطح استان هستند.
1400/06/01
09:33:30
5.0 / 5
999
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳