به دلیل نگرانی از كاهش درآمد؛

آمازون صاحبان کسب و کار را از قوانین ضد انحصار کنگره می ترساند

آمازون صاحبان کسب و کار را از قوانین ضد انحصار کنگره می ترساند

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری آمازون که نگران کاهش نفوذ و درآمد خود بعد از تصویب قوانین ضد انحصار جدید در کنگره آمریکاست، برای مقابله به روشی جدید متوسل شده است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از سی ان بی سی، شرکت آمازون با ارسال ایمیل هایی برای صاحبان کسب و کار که اقلام و کالاهای خویش را از راه این شرکت به فروش می رسانند، به آنها اخطار داده که قوانین ضد انحصار کنگره کسب و کار این افراد را تهدید خواهد نمود.
در این ایمیل ها ادعا شده قوانین اصلاحی ضد انحصار که به تصویب کمیته قضائی کنگره رسیده، توانایی افراد برای فروش کالاهای خود از راه آمازون را محدود می کند. فروش کالاهای عرضه شده از جانب افراد و شرکتهای ثالث یکی از مهم ترین منابع درآمدی آمازون به حساب می آید.
اگر چه امکان دارد این قوانین در جریان تصویب نهایی در کنگره آمریکا تغییر کنند، اما آمازون مدعی است عملیاتی شدن آنها بخصوص به کسب و کارهای متوسط و کوچک صدمه می زند. این در شرایطی است که کنگره این قوانین را با هدف مقابله با رویه های ضد رقابتی آمازون بر ضد همین کسب و کارها به تصویب رسانده است.
قرار است جهت بررسی بیشتر مبحث نشست هایی غیرحضوری با حضور آمازون و صاحبان کسب و کارهای ثالث برگزار گردد. شش قانون ضد انحصار درحال تصویب در کنگره آمریکا اقدامات انحصارطلبانه شرکت هایی مانند آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل را سخت تر کرده و خرید شرکتهای موفق رقیب، اعمال تبعیض به نفع خدمات عرضه شده توسط خود، انتقال داده ها میان سرویسهای مختلف متعلق به یک شرکت و غیره را دشوارتر کرده و از طرفی تصمیم گیری در مورد پرونده های ضد انحصار را توسط دادستان های کل ایالتی و تنظیم مقررات فدرال برای شکایت از شرکتهای انحصارطلب را تسهیل می کند.

1400/05/30
13:26:07
5.0 / 5
1191
تگهای خبر: اپل , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP