شبکه سازی در وزارت بهداشت برای حفاظت از دارایی های فکری حوزه سلامت

شبکه سازی در وزارت بهداشت برای حفاظت از دارایی های فکری حوزه سلامت

پی اچ پی و جی کوئری: رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شبکه سازی در این وزارتخانه برای حمایت همه جانبه از مالکیت فکری در زمینه سلامت آگاهی داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا دکتر محمدرضا منظم اسماعیل پور در نشست معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه دارایی های فکری که امروز بصورت آنلاین برگزار شد، شبکه سازی در زمینه مالکیت فکری را یکی از استراتژی های دفتر توسعه سلامت وزارت بهداشت عنوان نمود و اضافه کرد: از این طریق می توان با بهره بردن از ظرفیت های فراوان ملی به پروسه سیاست گذاری و حمایتی از فناوری های حوزه سلامت کمک کرد.
وی با تاکید بر این که در این حوزه باید کلیه بازیگران این حوزه حضور داشته باشند، اظهار نمود: کمک های حمایتی و مالی نهادهایی چون صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کانون ثبت پتنت نقش موثری در توسعه فناوری ها خواهد داشت، ضمن آنکه در این راه می توان از حمایت های اساتید و انجمن های علمی نیز بهره برد.
دکتر منظم اسماعیل پور، با اشاره به نقش حمایتی قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی در حفظ دارایی های فکری، اشاره کرد: با این استراتژی به دنبال این هستیم که شبکه سازی در زمینه دارایی های فکری را توسعه دهیم، بدین جهت کمیته مدیریت مالکیت فکری در وزارت بهداشت به وجود آمده است تا بالاترین تعاملات را با کلیه بازیگران این عرصه داشته باشیم.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، با اشاره به فعال شدن کمیته مدیریت مالکیت فکری در وزارت بهداشت، اشاره کرد: نخستین جلسه این کمیته در هفته گذشته انجام شد.
وی اشاره کرد: وزارت بهداشت در مدل جدید در زمینه مالکیت فکری اهتمام دارد از کلیه ظرفیت های موجود در کشور در قالب این کمیته بهره ببرد تا بتواند در پروسه توسعه فناوری، از مالکیت فکری نیز حمایت کند.
منبع:

1400/05/18
23:52:46
5.0 / 5
1011
تگهای خبر: آنلاین , بازی , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳