بسته شدن حساب گروهی از محققان؛

اظهار نگرانی سناتور آمریکایی از برخورد نامناسب فیسبوک با پژوهشگران

اظهار نگرانی سناتور آمریکایی از برخورد نامناسب فیسبوک با پژوهشگران

پی اچ پی و جی کوئری: مارک وارنر سناتور آمریکایی روز گذشته از برخورد فیسبوک با گروهی از پژوهشگران دانشگاهی اظهار تأسف کرد و آنرا عمیقاً نگران کننده توصیف کرد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، فیسبوک حساب های کاربری تعدادی از محققان دانشگاهی در نیویورک را که قصد داشتند در مورد تبلیغات سیاسی در این شبکه اجتماعی تحقیق کنند را از کار انداخته تا آنها نتوانند پژوهش خودرا انجام دهند.
فیس بوک روز سه شنبه اعلام نمود حساب های شخصی و دسترسی این پژوهشگران را می بندد، برای اینکه نگران حفظ حریم شخصی کاربران خود است. این در حالیست که این افراد نمی توانستند در حد کارکنان و برنامه نویسان فیسبوک به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند و بنظر می رسد این شبکه اجتماعی نگران افشای برخی اسرار و شیوه استفاده خود از داده های خصوصی کاربران است.
وارنر که رییس کمیته منتخب اطلاعاتی سنای آمریکاست این اقدام را گامی به عقب توصیف کرده و افزوده که فیسبوک شفاف عمل نکرده و اقدام آن برای مقابله با شفاف شدن روند تبلیغات این پلت فرم بر خلاف موافقتنامه کاربری فیسبوک است. وی افزوده که کنگره باید برای مقابله با این سو رفتار فیسبوک وارد عمل شود.
کارشناسان می گویند ممکن بود این تحقیقات به شناسایی مشکلاتی در سیستم تبلیغاتی فیسبوک و نحوه انتشار اخبار و اطلاعات دروغین سیاسی از این طریق منجر شود و همین نگرانی ها موجب این افراد فیسبوک شده است.


منبع:

1400/05/15
13:04:43
5.0 / 5
1216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP