در آیین امضای تفاهمنامه دانشگاه آزاد با ستاد رشد و نوآوری بسیج مطرح شد

توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی

توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد در مراسم امضای تفاهمنامه دانشگاه آزاد با ستاد رشد و نوآوری بسیج با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباب تاکید بر اهمیت مقوله دانش بنیان، اظهار داشت: راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر وحید ضرغامی در آیین امضای تفاهمنامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد رشد و نوآوری بسیج که امروز ۱۱ مردادماه با حضور دکتر علی رییس پور مدیرکل اداره ایجاد و توسعه آموزش های فناوری و خلاقیت و دکتر مهدی حقی دبیر ستاد رشد و نوآوری بسیج در سالن کنفرانس معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با ابزار خرسندی از شکل گیری این تفاهمنامه اشاره کرد: یکی از اشکالات جدی در زمینه اقتصاد دانش بنیان نگاه جزیره ای و بخشی است. برخی فکر می کنند که اقتصاد دانش بنیان بعنوان یک سازمان باید این حوزه را پیش ببرد؛ در صورتیکه تمامی ظرفیت ها و بخش های کشور باید نقش خودرا در اقتصاد دانش بنیان ایفا کنند، برای اینکه این اقتصاد بگفته رهبر انقلاب، راه میانبر رسیدن به اقتصاد مقاومتی است. در اوایل انقلاب، جهادسازندگی کار بسیج کردن نیروها را در دستور کار داشت و بستر برای ورود منسجم و مفید هر تخصصی به میدان مهیا شد که خوشبختانه پیشرفت و سازندگی خوبی در کشور به وجود آمد.

دکتر ضرغامی اشاره کرد: در زمینه دانش بنیان نیز تمام بخش های کشور می بایست وظایف خودرا به درستی ایفا کنند. وزارتخانه ها اقشار مختلف و دانشگاه ها می بایست نقش خودرا در این عرصه ایفا کنند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباب تاکید بر اهمیت مقوله دانش بنیان اضافه کرد: راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان است.
قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تحقق گام دوم انقلاب را مستلزم توجه ویژه به جوانان دانست و اظهار داشت: در گام دوم انقلاب ۴۰ بار از جوانان یاد شده و برای پیشبرد اهداف مطروحه در گام دوم انقلاب می بایست به ظرفیت جوانان توجهی ویژه داشت.
دکتر ضرغامی امضای تفاهنمامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد رشد و نوآوری بسیج را نقطه شروع همکاری دانست و اضافه کرد: بر طبق کمیته مشترکی که تعریف شده، اقدامات موثر و واقعی می توان صورت داد. خصوصاً این که نقطه اشتراک بسیج و دانشگاه آزاد اسلامی شبکه مویرگی شکل گرفته در استانها و شهرهای مختلف است، کمااینکه دانشگاه آزاد اسلامی از تجهیزات آزمایشگاهی و سخت افزارهای مناسبی در خیلی از شهرها و شهرستان ها بهره مند است.
دکتر حقی، دبیر ستاد رشد و نوآوری بسیج نیز در این نشست به اقدامات صورت گرفته توسط این ستاد اشاره و اشاره کرد: در همه استانها ستاد تجاری سازی طرح های دانش بنیان به وجود آمده تا پاسخی بر نیازهای فناوری استانها و بهره گیری از ظرفیت های سرمایه گذاری دانش بنیان صورت گرفته است.

وی ماموریت اصلی بسیج را بسیج کردن ظرفیت ها دانست و اشاره کرد: تلاش می نماییم تا جای ممکن ظرفیت ها را بسیج نماییم تا شرایط تجاری سازی ظرفیت ها مهیا شود.
به نقل از دانشگاه آزاد، دبیر ستاد رشد و نوآوری بسیج از فعال سازی ظرفیت های اقتصاد دانش بنیان در همه استان های کشور آگاهی داد و اظهار داشت: زیرساختهای لازم در این خصوص مهیا شده تا بستر برای تجاری سازی فراهم گردد.1400/05/11
22:05:47
5.0 / 5
1042
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP