فعالان حوزه علوم شناختی برای توسعه دانش مغز گام برداشتند

فعالان حوزه علوم شناختی برای توسعه دانش مغز گام برداشتند

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری محققان و پژوهشگران با مشارکت در شانزدهمین فراخوان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، بیشتر از یکصد ایده و طرح تحقیقاتی وتحقیقاتی برای مشارکت و فعالیتهای علمی و تخصصی در حوزه دانش و فناوری شناختی به این ستاد عرضه دادند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، این طرح ها در ۶ حوزه مختلف همچون طراحی الکترود ثبت سیگنال های عصبی و تحریک سلول های عصبی، آزمون های ارزیابی شناختی غربالگری و تشخیصی، مدیریت و بهسازی محیط یادگیری، توان بخشی شناختی در اختلالات عصب تحولی، مدیریت شناختی و طرح های پژوهشی تلفیقی از چند رساله دانشجویی از جانب پژوهشگران و دانشگاهیان فعال در ۵۸ مرکز علمی کشور جهت بررسی و داوری به ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ارائه شده است.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت سیاست های خود می کوشد با پشتیبانی از طرح های پژوهشی زمینه ترویج دانش، تولید فناوری و خدمات شناختی در سطح کشور فراهم و انگیزه فعالیتهای علمی و تحقیقاتی در حوزه های علوم و فن آوری های شناختی گسترش یابد.
تاکنون ۱۵ مرحله فراخوان پشتیبانی از طرح­های پژوهشی از جانب ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برگزار شد و در نتیجه این فراخوان ­ها، بیشتر از ۲۰۰ طرح تحقیقاتی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری­های شناختی در مراکز علمی کشور زیر پوشش حمایت های ستاد قرار گرفتند.
حمایت از پژوهش های نوآورانه
در این فراخوان طرح های پژوهشی و تحقیقاتی همچون در زمینه بومی سازی و ساخت ابزارهای تشخیص، شناسایی و توان بخشی شناختی در اختلالات تکاملی، پژوهش های کاربردی و بنیادی شناختی مبتنی بر نگاشت مغز، پژوهش در حوزه بالینی و علوم اعصاب شناختی، فناوری شناختی برای ارزیابی و بازتوانی شناختی، توسعه فناوری های شناختی در رابطه با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز، طراحی آزمون های ارزیابی شناختی، مدیریت شناختی، ساخت الکترودهای ثبت سیگنال های عصبی، مدل سازی شناختی، روانشناسی شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی، مدیریت و بهسازی محیط یادگیری مورد تاکید قرار گرفته است.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، الان بررسی و داوری طرح های دریافتی در کمیته های تخصصی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در حال انجام می باشد. طرح های منتخب برای برخورداری از چتر حمایتی ستاد برای اجرا متعاقبا به پیشنهاد دهندگان آنها اطلاع رسانی می شود.
منبع:

1400/05/08
14:10:24
5.0 / 5
966
تگهای خبر: ارتباطات , تخصص , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP