جشنواره ای برای عرضه دستاوردهای دانشگاه تهران در حوزه فناوری دیجیتال

جشنواره ای برای عرضه دستاوردهای دانشگاه تهران در حوزه فناوری دیجیتال

رئیس مرکز فناوری های دیجیتال دانشگاه تهران ضمن اشاره به برگزاری نخستین جشنواره «دانشگاه تهران دیجیتال» ( UT NEXT ۱۴۰۰) در ابتدای شهریورماه سالجاری اظهار داشت: در این جشنواره آخرین دستاوردهای دانشگاه تهران در حوزه فناوری دیجیتال عرضه می شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر سید امید فاطمی، دبیر این جشنواره اظهار نمود: با عنایت به دانش و تجربیات استادان، دانشجویان و کارشناسان دانشگاه تهران در حوزه فناوری اطلاعات و یادگیری الکترونیکی، نخستین جشنواره دانشگاه تهران دیجیتال ( UT NEXT 1400) با مشارکت کلیه فرهیختگان دانشگاه و با همکاری اداره کل روابط عمومی، معاونت های پژوهش و فناوری، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، دانشجویی و پارک علم و فناوری در استقبال از سال تحصیلی جدید، دوم تا یازدهم شهریورماه سالجاری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره تلاش می کند با همکاری همه اعضای خانواده دانشگاه تهران و دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، اندیشمندان و پژوهشگران کشور محیطی را برای عرضه یافته ها، تجربه ها، دستاوردها و پیشنهادها در زمینه حوزه های در رابطه با فناوری های دیجیتالی (فناوری اطلاعات و یادگیری الکترونیکی) فراهم آورد.

دکتر فاطمی، ایجاد بستری برای عرضه آخرین دستاوردها و تلاشهای دانشگاه تهران در حوزه فناوری های دیجیتالی، پدیدآوردن محیطی برای تعامل میان استادان، دانشجویان و کارشناسان، ترویج و توسعه گفتمان دیجیتال بین مخاطبان دانشگاه و حرکت در جهت تربیت استاد دیجیتالی، دانشجوی دیجیتالی و کارشناس دیجیتالی، عرضه نقشه راه دانشگاه تهران دیجیتال، بحث و هم اندیشی و ایجاد بستری برای عرضه یافته های حوزه یادگیری الکترونیکی را همچون اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
رئیس مرکز فناوری های دیجیتال دانشگاه تهران اضافه کرد: همینطور ارزیابی نظام یادگیری الکترونیکی در دانشگاه تهران، آینده نگاری در حوزه یاددهی و یادگیری دانشگاه، تشویق و ترویج تولید محتوای الکترونیکی با تمرکز بر ارتقای کیفیت زیباشناختی محتوا، شناسایی و تقدیر از فعالان حوزه دیجیتال و هدایت و پشتیبانی از ایده ها و ایجاد تسهیلات لازم برای ادامه فعالیت و شناسایی و جذب کارآفرینان بالقوه در حوزه دیجیتال را میتوان از دیگر اهداف این جشنواره دانست.
دبیر جشنواره خاطرنشان کرد: «برای تحقق اهداف، جشنواره در سه محور جشنواره یادگیری الکترونیکی (نهم تا یازدهم شهریور)، همایش یادگیری الکترونیکی: تجربه های زیسته، ارزیابی و آینده نگاری (دوم تا هفتم شهریور) و جشنواره فناوری های دیجیتال (ششم تا یازدهم شهریور) برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه در محورهای همایش تلاش بر این شده است که همه متخصصان بتوانند تجربه، یافته و نتایج پژوهش خویش را عرضه کنند، اظهار داشت: بدین منظور همایش در دو بخش برگزار می شود؛ بخش اول با عنوان «تبادل تجربیات یاددهی و یادگیری الکترونیکی» که در این بخش کافی است کاربران خلاصه گسترده مقاله را که حاوی تجربه زیسته خود بخصوص در دوران آموزش غیر حضوری است، ارائه نمایند. در بخش دوم با عنوان «علم و هنر یاددهی – یادگیری (پداگوژی) و آموزش عالی آینده» دریافت مقاله های متخصصان در زمینه آینده آموزش عالی مورد نظر است و محققان تا هشتم مرداد ماه فرصت دارند خلاصه گسترده مقاله (۱۵۰۰ کلمه) خویش را ارسال نمایند.
دکتر فاطمی در ادامه تصریح کرد: «در محور جشنواره یادگیری الکترونیکی هم آثار الکترونیکی برتر به لحاظ هنر، تکنیک و شیوه، معرفی دوره های برتر دانشگاه و معرفی دانشجویان و کارشناسان فعال در یادگیری الکترونیکی برنامه ریزی شده است. همینطور برگزاری نمایشگاه تخصصی و معرفی شرکتهای دانش بنیان، عرضه سخنرانی های کلیدی و مصاحبه های تخصصی، برگزاری میزگردهای تخصصی، معرفی خدمات فناوری های دیجیتالی دانشگاه تهران، معرفی نقشه راه دانشگاه تهران دیجیتال و دریافت ایده و راهکارهای فناوری دیجیتال (reverse pitch) از برنامه های محور جشنواره فناوری های دیجیتال خواهد بود.
رئیس مرکز فناوری های دیجیتال دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: امید داریم که همه اعضای خانواده دانشگاه تهران با بیشتر از چهل هزار کاربر فعال در زمینه های یادگیری الکترونیکی و فناوری اطلاعات و پژوهشگران ملی و بین المللی اثر، مقاله، نوشته و تجربه خویش را به این جشنواره ارائه نمایند.
به نقل از دانشگاه تهران، علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برگزاری این جشنواره می توانند به وب گاه https: //digital.ut.ac.ir و https: //next1400.ut.ac.ir رجوع کنند.1400/05/06
08:33:15
5.0 / 5
984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP