انجام حملات باج افزاری برمبنای سوابق خلافكاری قربانیان

انجام حملات باج افزاری برمبنای سوابق خلافكاری قربانیان

یک گروه باج افزاری برای افزایش احتمال موفقیت حملات خود به روشی جدید متوسل شده و با بررسی سوابق خلافکاری های قربانیان مبادرت به باج خواهی می کند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از زد دی نت، این گروه که سوابق انجام حملات باج افزاری زیادی در سراسر جهان دارد، به دنبال فایل ها و اطلاعات حساس قربانیان خود که از اقدامات غیرقانونی آنها آگاه است، می گردد و سپس از همین اطلاعات برای باج گیری شدید و مجبور کردن سوژه ها به پرداخت مبالغ کلان بهره می گیرد.
این گروه که مسپینوزا نام دارد و به PYSA نیز شهرت دارد، از قربانیان خود میلیونها دلار باج طلب می کند تا کلیدهای رمزگشایی داده هایشان را در اختیار آنها بگذارد و در صورت مقاومت این شرکتها را تهدید به افشای اطلاعات خصوصی سرقت شده از شبکه های کامپیوتری آنها می کند.
بخش عمده فعالیت مسپینوزا در ایالات متحده صورت می گیرد و قربانیان آن در بخش هایی همچون تولید، خرده فروشی، مهندسی، آموزش و دستگاه های دولتی مشغول فعالیت هستند. دامنه اقدامات این گروه باج افزاری تابدان حد بالا رفته که حتی اف بی آی نیز در مورد آن هشدار داده است.
اعضای این گروه باج افزاری گاهی بدافزارهایی نیز بر روی کامپیوتر های آلوده شده نصب می کنند تا بتوانند به روند سرقت اطلاعات و مچ گیری از قربانیان خود ادامه دهند. هنوز سرنخی برای شناسایی اعضای این گروه به دست نیامده است. آنان به طور معمول خواهان دریافت باج های ۱.۵ میلیون دلاری می شوند، اما پس از مذاکره گاهی به دریافت باج های ۵۰۰ هزار دلاری نیز راضی می شوند.

1400/04/26
21:10:07
5.0 / 5
1120
تگهای خبر: بدافزار , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP